Božić “na daljinu” u Srednjoj školi Konjščina

Kao i svake godine, učenici i profesori Srednje škole Konjščina obilježili su božićne dane. Uobičajeno je da se svake godine kiti školski bor te izvodi završna božićna priredba.

Prema običaju, svake nam godine, pa tako i ove, priredbu otvori ravnateljica Milojka Rataić s nekoliko lijepih riječi:

Neka nam svima ovaj Božić donese zdravlje, mir, radost, uspjeh, puno sreće i ostvarenje svih želja. Ja želim da se što prije zdravi vratimo u školske klupe, da se u hodnike vrati pričanje i smijeh djece, a u učionice atmosfera učenja, rada, suradnje i stvaranja novih znanja.

Čestit Božić i sretna nova 2021. godina.

Ove neobične godine bor je okićen, ali zbog situacije s koronavirusom nije moguće izvesti priredbu niti provesti bilo kakvu drugu aktivnost unutar školskog prostora. Zbog toga su se učenici ove godine okrenuli novom, digitalnom slavlju Božića.

Uronite u našu (digitalnu) božićnu čaroliju.

Nastavnici i učenici udružili su snage i napravili zajednički oblak riječi u kojem su pisali asocijacije vezane uz Božić. Našle su se u njemu zabavne asocijacije, poput purice s mlincima, Sam u kući, fritula, ali i jako svečane i važne, poput obitelji, zajedništva, ljubavi i veselja. HVALA svim nastavnicima i učenicima  koji su se pridružii stvaranju ovog božićnog oblaka.

Učenici su sa svojom profesoricom Violom Karajić na satu Engleskog jezika ozbiljno pristupili istraživanju neobičnih božićnih tradicija diljem svijeta - od Aljaske do Australije  i izradili predivan i poučan padlet Unusual Christmas traditions around the world. Pogledajte ga klikom na sliku, zabavite se i  naučite ponešto.

Proučili ste Padlet? Ako ste hrabri i odvažni, provjerite koliko ste naučili i riješite dvije zabavne igre. Volite li više memory ili igru spajanja? Na Vama je samo da otvorite link na slici...

Iako nismo u školskim prostorima, nismo htjeli dopustiti da naši učenici ne prikažu svoje talente pa smo smišljali način kako da to ostvarimo. Veseli smo jer smo uspjeli pa se i ove godine pjevalo i recitiralo! Pod mentorstvom profesorice Dijane Pintarić, članica dramske skupine, Karla Posarić iz 3.a razreda interpretativno je pročitala prigodnu pjesmu Dragutina Domjanića: Zima iz udobnosti svojeg doma.

Naše školske pjevače također ništa ne može ušutkati u širenju božićnih vibracija pa su, pod mentorstvom nastavnice Marije Brkić, pustili glasove iz svojih domova i otpjevali nam tri božićne pjesme. Ana Štaba iz 3.a razreda otpjevala je pjesmu Christmas tree farm, Martin Poštek, također učenik 3.a, otpjevao je pjesmu All I want for Christmas, a učenica Kristina Bunčić iz 3.e zabavila nas je pjesmom Božić dolazi.

Sve to možete čuti i vidjeti u našem SlideShow- božićna priredba koji je režirala profesorica Dijana Pintarić. U njemu  ćete, uz pjesme i interpretaciju, imati priliku vidjeti i čuti mnoštvo digitalnih čestitki naših učenika 3.e i 2.b razreda u kojima vam upućuju prekrasne želje za Božić i nadolazeću godinu.

Naposljetku, sve je začinila nastavnica Barbara Pluščec svojim božićnim glazbenim Kahoot kvizom. Zabavite se rješavajući ga :)

Sve ovo je pokazatelj kako se i u teškim trenucima ono nešto lijepo može učiniti pa tako, još jednom, zahvaljujemo svima koji su pomogli kako bi se mogao obilježiti i ovaj Božić u našoj školi.

Srednja škola Konjščina želi svima sretan i blagoslovljen Božić.

Autor vijesti: Karlo Gašparić, 4.b

objavio: MARIJA BRKIĆ   datum: 20. 12. 2020.

« Siječanj 2021 »

Ukupno: 1196223