Srednjoj školi Konjščina ponovno dodijeljena Oznaka eTwinningove škole

Još je jednom eTwinnig tim Srednje škole Konjščina dočekao ovo pismo…

Čestitamo! Vašoj je školi dodijeljena Oznaka eTwinningove škole 2023./2024. što predstavlja veliko postignuće za vaš eTwinning tim. Čestitamo jer ste primjer drugim školama! Računamo na vašu posvećenost promicanju (vrijednosti i misije) eTwinninga u budućnosti.

Podsjetimo, eTwinning je najveća europska odgojno-obrazovna zajednica, financira se u sklopu programa Erasmus+, a uključuje provedbu projekata s odgojno-obrazovnim ustanovama u 44 zemlje, razmjenu stručnih sadržaja s kolegama i razvoj mreža stručnjaka te sudjelovanje u raznim oblicima profesionalnog razvoja (mrežnim edukacijama, stručnim usavršavanjima u obliku seminara i konferencija, aktivnostima vezanim uz mobilnost).

eTwinningove škole na licu mjesta i putem interneta organiziraju i provode aktivnosti vezane uz različite teme i ključne kompetencije kojima razmjenjuju ideje, planiraju projekte, izrađuju materijale i uče zajedno s učenicima i kolegama iz zemalja sudionica u programu Erasmus+. Te škole aktivno promiču vrijednosti i pedagošku praksu eTwinninga, referentna su točka za svoju lokalnu zajednicu i predstavljaju model za druge škole. Čast je biti u takvom društvu!

Više o konceptu dobivanja statusa eTwinningove škole možete pročitati na poveznici https://www.etwinning.net/hr/pub/highlights/the-etwinning-school-label---.htm

ČESTITKE I HVALA svim uključenim nastavnicima i stručnim suradnicima koji žrtvuju svoje slobodno vrijeme kako bi našim učenicima priuštili vrijedna iskustva važna za njihovo formalno i neformalno obrazovanje, kao i učenicima koji se vrlo rado uključuju u aktivnosti vezane za eTwinningove projekte, koji često nemaju direktne veze s njihovom nastavom, i marljivo sudjeluju u njima!

objavio: Marta Hajster   datum: 3. 5. 2023.