VAR-KO

VAR-KO, zaVARivanje u KOnjščini

projekt izvannastavne aktivnosti u školskoj godini 2023./2024

Trajanje projekta 1.11.2023. - 1.7.2024.

Uvođenje zavarivanja u obrazovni program škole strateški je planirano te se nalazi u Strategiji razvoja SŠK 2021. – 2025.

U dogovoru s tvrtkama (partneri u projektu) koje su izrazile potrebu za radnicima  i interno provode edukacije zavarivanja odlučili smo učenicima pružiti mogućnost da tu vještinu upoznaju u toku redovnog obrazovanja. Ovim projektom primarno se fokusiramo na učenike drugog i trećeg razreda zanimanja strojobravar i vodoinstalater. Ostale učenike prvog, drugog i trećeg razreda iz područja strojarstva (zanimanja strojobravar, vodoinstalater i automehaničar) uključili bismo u uređivanje prostora radionice za zavarivanje i završni dio projekta na način da bismo ih upoznali s tijekom provedbe i rezultatima projekta te pobudili interes za uključivanje u ponuđene aktivnosti idućih školskih godina.

Kroz projekt VAR-KO bismo:

• Uveli zavarivanje kao izvannastavnu aktivnost za učenike 2. i 3. razreda strojarskih zanimanja
  • Upoznali učenike s radom tvrtki partnera u projektu
  • U svakoj partnerskoj tvrtki održali barem jedan dan terenske nastave za učenike – 5 radionica u trajanju od 7 sati što bi za učenike ukupno bilo 35 sati godišnje
  • Nabavili suvremenu opremu i uredili radionicu za zavarivanje
  • Educirali učenike o potrebama i ponudi na tržištu rada
  • Razvili suradnju s gospodarstvenicima
  • Intenzivirali suradnju s lokalnom zajednicom i Općinom Konjščina te ukazali na potrebe jedne strukovne škole.

Provedbom projekta VAR-KO postavili bismo temelje zavarivanja u SŠK koji bi nam u budućnosti pružili razne mogućnosti i putanje razvoja te modernizirali nastavu u SŠK.

Koordinatorica projekta: Milojka Rataić

Uključeni nastavnici strojarske grupe predmeta: Igor Ciglar, Valentino Štahan, Nikola Mikulec

Partneri u projektu:

Krapinsko – zagorska županija