Dani Erasmusa u okviru projekta Vote 4 Democracy Ambassadors

Sredina mjeseca listopada rezervirana je za godišnju manifestaciju kojom se slavi uspjeh programa Erasmus+. Ovogodišnji, sedmi po redu, Dani Erasmusa održani su od 9. do 14. listopada pod motom 6 dana da Europa zablista (6 days to make Europe shine).

Kao jedna od ustanova koja provodi Erasmus+ projekte, Srednja škola Konjščina obilježila je Dane Erasmusa i to s nacionalnim i međunarodnim (iz Bugarske, Grčke i Rumunjske) partnerima u suradničkoj prezentaciji na digitalnoj platformi Canva u sklopu novog eTwinningova projekta Vote 4 Democracy Ambassadors. Projekt je usmjeren na poticanje mladih da postanu aktivni građani demokratskog društva i da izađu na izbore za zastupnike u Europskome parlamentu 2024., a njegove osnivačice i koordinatorice su Gabriela Ciolpan iz rumunjske Tehnološke škole Lazar Edeleanu, Năvodari, i Ivana Opačak iz Ekonomsko-birotehničke škole Slavonski Brod.

S obzirom na to da su ovogodišnji Dani Erasmusa u znaku Europske godine vještina, učenici su u suradničkoj prezentaciji podijelili svoja iskustva i istaknuli znanja koja su stekli sudjelovanjem u programima razmjene.

Tako se Valentina Litvić iz 4. a razreda prisjetila stručne prakse u Irskoj tijekom koje je stekla praktična znanja koja će joj, vjeruje, u budućnosti dobro doći. Isto su putovanje kratko opisali i učenici Filip Mateković i Valentino Sudec iz 4. b razreda naglasivši da su, osim onih strukovnih, stekli vrijedna znanja i o irskoj kulturi. Njihovi suučenici Igor Štahan, Ivan Šobak i Sebastian Šelendić izdvojili su stručnu praksu u Njemačkoj napomenuvši kako su tijekom njezina trajanja puno toga naučili, ali i kvalitetno provodili slobodno vrijeme.

Na kraju prezentacije nalazi se oblak riječi koji su stvorili učenici i nastavnici okupljeni u projektu navodeći pojmove koje vežu za program Erasmus+ i njime jasno pokazali što sve on za njih znači.

objavio: Marta Hajster   datum: 16. 10. 2023.