Srednja škola Konjščina postala BIG škola!

Devetero nastavnika Srednje škole Konjščina uspješno je završilo tečaj projekta Budi internet genijalac (BIG) koji sufinancira Google.org, a u Republici Hrvatskoj provodi udruga Suradnici u učenju.

Projekt se provodi od 2023. do 2026. godine s ciljem osnaživanja učenika, roditelja i obrazovnih radnika za kritičko razmišljanje pri istraživanju interneta, zaštitu privatnosti, pristojno i ljubazno ponašanje, promišljeno i odgovorno dijeljenje digitalnih sadržaja te pružanje podrške vršnjacima, djeci, učenicima.

U sklopu projekta je, od 2. studenoga do 17. prosinca 2023. godine, na CARNET-ovoj online platformi za stručna usavršavanja održana edukacija za četvrtu generaciju polaznika (stručnih suradnika, učitelja razredne nastave, učitelja predmetne nastave, srednjoškolskih nastavnika) iz svih županija Republike Hrvatske. Od 344 upisanih, tečaj su uspješno završila 252 polaznika među kojima je čak devet djelatnika Srednje škole Konjščina – Barbara Ivčec, Željka Florjan-Kiseljak, Marta Hajster, Valentina Havoić, Tatjana Hunjak, Magdalena Lešković, Ivana Smetiško, Ivana Tkalčec i Mario Varga.

Osim statusa BIG škole, sudjelovanjem u projektu Srednja škola Konjščina osigurala je pristup programima za prevenciju nasilja, edukacijama za djelatnike, učenike i roditelje, obrazovnim sadržajima i materijalima, online edukativnim igrama i online mreži podrške te uključivanje u međunarodnu zajednicu Be internet awesome.

U sklopu projekta objavljen je i natječaj povodom Dana sigurnijeg interneta. Zadatak je bio snimiti učenički audio ili video podcast na neku od tema iz kurikuluma Budi internet genijalac. Učenici Lara Lukić i Luka Juriša iz 4. b, Dorian Platužić i Jan Gorički iz 2. b i Karlo Vragotuk iz 1. b razreda, s mentoricom Valentinom Havoić, snimili su podcast o sigurnosti na internetu.

Njihov je potcast izabran kao jedan od pet najboljih čime su zaslužili odlazak u Zagreb na konferenciju Potraga za boljim internetom i sudjelovanje na učeničkom panelu.

Čestitike svima uključenima!

objavio: Marta Hajster   datum: 19. 1. 2024.