ERASMUS+  U NAŠOJ ŠKOLI

IDEMO NAPRIJED

U okviru programa Erasmus+ za 2022. godinu, Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, SŠ Konjščina provodi projekt pod nazivom “Idemo naprijed!”, raalizacija praktične nastave u Njemačkoj, broj projekta 2022-1-HR01-KA122-VET-000077478.

Projektni tim:

Jasmina Guteša – koordinatorica projekta
Viola Karajić – članica tima, zamjenica koordinatorice
Snježana Pluščec – članica tima
Milojka Rataić – članica tima, zakonski predstavnik

Osnovni podaci o projektu:

- trajanje projekta 12 mjeseci, od 14.11.2022. do 13.11.2023., mobilnost od 10.6.2023. do 1.7.2023.

- partneri Srednja škola Konjščina i VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH, Schkeuditz, Germany

- sudionici učenici SŠ Konjščina:, razredi 2a, 2b, 2c, 2d, 2v, 3a, 3b

Ciljevi projekta:

Novousvojene strukovne sadržaje i njima odgovarajuće didaktičko-metodičke kompetencije pretočiti u dodatne nastavne programe (u sklopu postojećih GIK-ova). Ojačati jezične kompetencije nastavnika.

Unaprijediti stručne kompetencije (suvremene tehnologije i metode rada u struci) te osobne kompetencije učenika (digitalne, jezične i kulturološke kompetencije).

Pogledajte prezentaciju!

Pročitajte letak u kojem su ukratko opisani svi ključni momenti projekta!

____________________________________________________________

NOVI SMJER

U okviru programa Erasmus+ za 2021. godinu, Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, SŠ Konjščina provodi projekt NOVI SMJER, realizacija praktične nastave za učenike u Irskoj.

Novi Smjer

Projektni tim:

Viola Karajić - koordinatorica projekta
Jasmina Guteša - članica tima, zamjenica koordinatorice
Milojka Rataić - članica tima, zakonski predstavnik

Osnovni podaci o projektu:

- trajanje projekta 12 mjeseci, od 1.12.2021. do 1.12.2022., mobilnost od 18.6.2022. do 2.7.2022.

- partneri Srednja škola Konjščina i Martello Training Ltd., Dublin, Irska

- sudionici učenici SŠ Konjščina:, razredi 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b

Ciljevi projekta:

Temelj projekta je jačanje kompetencija potrebnih za djelovanje na tržištu rada uz poseban osvrt na jezične, digitalne i marketinške kompetencije te upoznavanje s novim metodama i tehnologijama rada. Sukladno tome, cilj je stjecanje novih znanja i kompetencija kod učenika iskustvenim radom u inozemstvu kroz dvotjednu stručnu praksu. Planirane aktivnosti (poslovne i društvene) će pružiti sudionicima priliku za samostalno i odgovorno izvršavanje radnih zadataka, upoznavanje kulture i običaja zemlje domaćina, usavršavanje engleskog jezika kroz boravak u irskim obiteljima i rad u irskim tvrtkama. Kroz svakodnevni rad, učenici će se upoznati s novim tehnologijama, novim načinima poslovanja, kao i podići nivo poznavanja engleskog jezika, kako u profesionalnom, tako i u društvenom okruženju.

Pogledajte prezentaciju!

Pročitajte letak u kojem su ukratko opisani svi ključni momenti projekta!

_______________________________________________________________

#ZEuZ, Za mladE u Zagorju – djelujem i mijenjam

Na inicijativu Savjeta mladih KZŽ i gospodina Hrvoja Novaka 21.1.2019. održan je uvodni sastanak s namjerom da SŠK kao partner uđe u Erasmus+ projekt, KA 3, „ZEuZ“ – Za mladE U Zagorju – djelujem i mijenjam. Rok prijave bio je 5.2.2019.

Projektni tim SŠ Konjščina:
     Marija Brkić – koordinatorica,
     Milojka Rataić – zakonski predstavnik,
     Snježana Pluščec – članica tima
     Jasna Crneković – članica tima

Osnovni podaci o projektu:
      - trajanje projekta 22 mjeseca, 7.6.2019. – 6.4.2021.
      - sudionici učenici srednjih škola (1.-3. razred; 3 srednje škole – Pregrada, Oroslavje, Konjščina – po školi 20 učenika/ca = 60 učenika i učenica)
      - nositeljica: Krapinsko-zagorska županija
      - partneri i partnerice: SŠ Pregrada, SŠ Oroslavje, SŠ Konjščina (za provedbu projekta školama se osigurava po 5.000 kuna) + Grad Pregrada, Grad
        Oroslavje, Općina Konjščina
      - ostali sudionici (partneri i donositelji odluka): Mreža udruga Zagor, gradonačelnici/načelnici + predsjednici/ce gradskih/općinskih vijeća, saborski
         zastupnici (Vešligaj, Hajdaš, Tušek), župan + zamjenici, predsjednica županijske skupštine + članovi/ce županijske skupštine

Ciljevi projekta:
      - promicati aktivno sudjelovanje mladih u demokratskim procesima
      - osnažiti kapacitete mladih za aktivno sudjelovanje u procesima odlučivanja
      - informirati i upoznati mlade s konceptom strukturiranog dijaloga
      - potaknuti i uključiti mlade u dijalog s donositeljima odluka
      - organizirati simulacije funkcioniranja demokratskih institucija

- omogućiti širenje i dostupnost rezultata procesa dijaloga s lokalne na nacionalnu i europsku razinu

Vežite se! Polijećemo!

Erasmus+, KA1

Trajanje projekta: 2.prosinca 2019. - 1. prosinca 2020.

O projektu:

Glavni ciljevi projekta:

a) Osuvremeniti sadržaj strukovne grupe predmeta
b) Pokrenuti razvoj ključnih kompetencija nastavnika (proširenje njihovih strukovnih znanja i vještina,
razvoj metodičke vještine)
c) Pokrenuti razvoj ključnih kompetencija učenika (učenje i praktičan rad u nepoznatoj okolini)

Organizaciju i upravljanje ovim projektom dogovorili smo s našim partnerom (organizacijom primateljicom), tvrtkom Vitalis, Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH. Gut Wehlitz, Njemačka.

S našim partnerom ugovorili smo sadržaje za pojedinu struku/ zanimanje. Sveukupno su to tri zaokružene sadržajne cjeline:

a) Digital business/company (zanimanje Komercijalist)
b) SmartHome (zanimanje: TESPR)
c) E-Buggy (zanimanja: strojobravar, automehaničar, TESPR)

Projekt bi trajao 12 mjeseci, u vremenu od 02.12.2019. do 01.12.2020., a u samu mobilnost bi bilo uključeno 30 učenika (VET), 4 nastavnika struke (Job shadowing), 2 nastavnika u pratnji.

Sudionici projekta

Srednja škola Konjščina, Konjščina, Hrvatska